Rendhagyó, szubjektív tárlatvezetésen vehettek részt az érdeklődők az Alföldi Galériában, ahol Dr. Nagy Imre művészettörténész, a Tornyai János Múzeum és Közművelődési Központ igazgatója kalauzolta a látogatókat az 58. Őszi Tárlat termeiben. A kiállítás főszervezője szubjektív módon láttatta a műveket és művészeket, kiemelve a neki tetsző, kedves alkotásokat, illetve számos kulisszatitkot is elárult a tárlatról a szépszámú közönségnek.
Az Őszi Tárlat alatt számos kísérőrendezvényt szerveznek a kiállításhoz kapcsolódóan, ilyen volt a csütörtöki a rendhagyó tárlatvezetés is, amelyen az érdeklődők nem csak a műveket és alkotóikat ismerhették meg, hanem a kiállítás előkészítéséről, rendezéséről és a zsűri munkájáról is hallhattak érdekességeket Nagy Imre múzeumigazgatótól. „Akik elkísérnek ezen a kiállítási mustrán, egy szubjektív, az alkotások közül, a számomra legkedvesebbeket kiemelő vezetést hallanak. Ez persze nem azt jelenti, hogy a zsűri véleményét felülbíráljuk, hiszen 13-ból én is egy szavazat voltam. Ez a tárlatvezetés, most egy performance a’la Nagy Imre”, mondta bevezetésként a múzeumigazgató-művészettörténész.
Az érdeklődők teremről-teremre járták végig az Alföldi Galéria földszinti szárnyait, amelyekben Nagy Imre hosszú perceken át ecsetelte a kiállított művek művészi értekeit, mesteri megoldásukat és az alkotások mondanivalóját. A képek bemutatása mellett szó esett a zsűrizés folyamatáról, nehézségéről, a tárlat fődíjának odaítéléséről, de arról is, hogy miért vannak külön teremben – egyes művészek szerint „rezervátumban” – a vásárhelyi alkotók, illetve milyen kihívásokkal kellett megküzdeniük a kiállítás installálásakor.